fbpx

Merret vendimi, ka një ndryshim në Qeveri

Sipas një vendimi të marrë sot në Këshillin e Ministrave mësohet se është liruar nga detyra zv/ministrja e Financave, Belinda Ikonomi.

Lirimi i saj nga detyra është firmosur nga zv. kryeministri Erion  Braçe në mungesë të kreut të qeverisë Edi Rama.

Nuk dihet ende shkaku i kësaj lëvizje si dhe as emri zëvendësues..