23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Mesazhi i fortë i Hahn: Kujdes reformat!

spot_img

Komisioneri për Zgjerim, Johanes Hahn ka pritur në një takim ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca. Përmes një postimi në TWitter, Hahn shkruan se takimi me Sorecën vjen para raportit të pranverës për Shqipërinë. Soreca në postimin e tij, nuk kursen edhe mesazhin ndaj politikës shqiptare ndërsa shkruan se reformat këtë javë janë vendimtare

Johanes Hanh

“Shumë mirë të flasim me njeriun tonë ambasadorin e BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, përpara raportit të pranverës. Është thelbësore që të gjitha forcat politike në vend të punojnë së bashku për stabilitetin dhe reformat në këto javë vendimtare, në interest të qytetarëve shqiptarë.”-shkruan Hahn.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat