fbpx

“Meshkujt shqiptarë s’dinë të bëjnë seks”, plas debati mes gazetares shqiptare dhe moderatorit

WhatsApp-Image-2020-05-15-at-20.56.53.jpeg

Përgjatë emisionit  “Ftesë në pesë”, gazetarja Zhaklin Lekatari është përplasur me moderatorin Rudi Hizmo .

Hizmo u shpreh se Zhaklina provokonte me artikujt e saj, ndërsa Lekatari ka treguar se ka folur gjithmonë me prova.

Sipas Lakatarit  meshkujt shqiptarë nuk dinë të bëjnë seks dhe ka një mungesë të theksuar informacioni për seksin në Shqipëri.

Debati në studio:

Zhaklin Lekatari: Pse jemi kaq të ndrydhur? Pse seksualiteti duhet ndrydhur? Po të shohim folklorin shqiptar është shumë i pasur për seksualitetin që po t’i lexojmë sot na bëjnë të skuqemi. Çfarë na ka ndodhur?

Rudi Hizmo: Ka një lloj provokatori që provokon dhe merr reagime. Kur kryen një funksion të tillë do të kesh edhe reagime dhe ngacmime.

Zhaklin Lekatari: Ça thua o Rudi? Nëse flet për edukimin seksual do të të thotë që të të ngacmojnë.

Rudi Hizmo: Nëse thua që meshkujt shqiptarë nuk dinë të bëjnë seks…

Zhaklin Lekatari: Jo nuk dinë. Nuk është temë provokuese. Në një studio tjetër më është thënë që t’i flet shumë, dmth bën shumë seks. Ky quhet seksizëm. Temat e tua janë ide sociale, kështu zhvillohet shoqëria. Ti po justifikon dhunën seksuale.

Rudi Hizmo: Është problemi i femrës në përgjegjësi të dëgjojë tjetrin. Ky është provokim, e shikon. Në momentin që bën një shkrim: Meshkujt shqiptarë nuk dinë të bëjnë seks, është provokues.

Zhaklin Lekatari: Mua më pëlqen të flas me argumenta. Përmend fakte. Nuk janë provokime por problematika.

Rudi Hizmo: Është e turpshme që në 2020 të ketë njerëz që cili është koncepti i seksit. Unë në shoqërinë time kemi fjalë për marrëdhënien seksuale.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303