fbpx

Messi qëndron në Barcelonë, gati kontrata e re

https___jp.hypebeast.com_files_2021_03_lionel-messi-reaches-20-league-goals-for-the-13th-season-news-01-525x350.jpg

Ylli argjentinas dhe skuadra e Barcelonës do të vazhdojnë së bashku për pesë vitet e ardhshme.Sipas raportimeve të fundit, ylli argjentinas gjeti gjithçka me “blaugrana” dhe brenda një jave do të shpallet marrëveshja mes tyre.Messi është i lirë që nga 30 qershori, kur përfundoi kontrata e tij me ekipin katalanas dhe ai do të nënshkruajë deri në vitin 2026, duke i bërë tifozët e Barcelonës të buzëqeshin gjerësisht.Shumica e raporteve thonë se të dy palët po shkojnë drejt një marrëveshjeje për të rinovuar bashkëpunimin e tyre, megjithatë “Sport” pohon në artikullin e tij ekskluziv se gjithçka tani është vënë në lëvizje që Messi të qëndrojë përgjithmonë me katalanasit!Në fakt, e vetmja gjë që ka mbetur tani, dhe ndërsa ka një marrëveshje absolute që të dy palët të vazhdojnë të ecin së bashku, është të zvogëlojë koston e listës për Presidentin Joan Laporta për t’i lënë vend kontratës së re të superyllit argjentinas.Disi, ai i jep fund skenarëve që mbizotëruan vitin e kaluar, të cilët deklaruan se ai mund të ribashkohej me Pep Guardiola në Manchester City ose të luante përsëri me Neymar në Paris Saint-Germain.Messi vjen nga fitimi i Kupës së Amerikës me Argjentinën, duke fituar titullin e lakmuar që ai po kërkonte në karrierën e tij të madhe.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303