fbpx

Mësues, psikologë e sanitare, ku u regjistruan rastet me COVID-19 në Vlorë

koronavirusi.jpg

Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme 51 raste të konfirmuara me COVID-19 në Vlorë.

Mësohet se në rastet e raportuara janë të prekur tri mësues në shkolla të ndryshme.

Po ashtu kanë rezultuar pozitiv për koronavirus një psikologe dhe një sanitare në një shkollë 9-vjeçare.

Mësohet se një punonjës i prefekturës është infektuar me COVID-19. Nga rastet e raportuara bëhet me dije se janë infektuar dy edukatore në një kopsht dhe një sekretar pranë Gjykatës së Apelit Vlorë.

Të konfirmuar me COVID-19 janë edhe dy infermiere në qendër shëndetësore dhe një punonjës pranë kujdesit shëndetësor.

Te prekur rezultojnë po ashtu dy punonjës në Policinë e Vlorës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303