fbpx

Mësuesja dhe sanitarja infektohen me Covid-19, karantinohen në banesa, nuk dihet nëse…

qqqqqq.jpg

Vetëm pak ditë se të fillojnë sërish shkollat, një mësuese dhe një sanitare e shkollës 9-vjeçare “Naim Frashëri” në Fier janë prekur nga Covid-19. Ky lajm është bërë i ditur nga Inspektorati i Shëndetit Publik.

Theksohet se dy gratë kanë pasur simptoma të koronavirusit këto ditë të fundit.

Mësohet se mësuesja e sanitarja janë karantinuar në banesat e tyre. Nuk dihet ende nëse ditët e fundit mësuesja ka kontakt me nxënësit e saj.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303