21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Meta: Dibra, kontribut të çmuar në shoqërinë tonë

spot_img

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, ku shkruan se Dibra dhe dibranët, kanë zënë një vend të merituar në panteonin e ndritur të vlerave tona kombëtare për gjithçka i kanë dhënë Shqipërisë dhe çështjes shqiptare. Meta thekson se Dibra ka kontribuar në mbrojtje të atdheut, forcimit të identitetit kombëtar, promovimit të traditave, vlerave njerëzore, historike e etnofolklorike.

Presidenti ka takuar një përfaqësi të shoqatës ‘Bashkësia Dibrane’.

‘Kënaqësi e veçantë të takoja një përfaqësi të nderuar të kësaj shoqate, që më dorëzuan një kopje të Aktit të Shpalljes së Pavarësisë të ruajtur nga arkiva familjare e Faik Shatkut, ish-ministër i Arsimit në vitet ‘30’, përfundon Meta./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat