fbpx

Meta përzuri ambasadorin Borchardt nga Presidenca, Balliu përshëndet vendimin

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu ka përshëndetur vendimin e presidentit Meta për shpalljen ‘non-grata’ të ambasadorit të OSBE, Bernd Borchardt në Presidencë.

Me anë të një statusi, ai e quan vendimin e tij të drejtë dhe të duhur si dhe ka sulmuar Taulant Ballën.

Statusi i plotë:

Bochard NON-GRADA

Vendim i DREJTË.

Vendim i DUHUR.

Vendim prej SHTETARI.

Ky njeri duhet dëbuar nga diplomacia jo vetëm nga Shqipëria.

Mendoni vetëm një gjë.

I vetmi që e mbrojti është TUALET YARIS.

Kur të mbron TUALET YARIS do të thotë që ke një problem padiskutim.