fbpx

Meta përzuri Borchard nga presidenca, reagon PD: Përshëndesim vendimin e Presidentit

meta-noka.jpg

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me veprimin e Metës ndaj ambasadorit të OSBE në Shqipëri, Berndt Borchard, të cilin nuk do e mirëpresë në Presidencë.

Ka qenë Flamur Noka që ka reaguar në rrjete sociale, duke shkruar se të djathtët përshëndesin vendimin e Metës.

Reagimi i  Nokës:

Përshëndes vendimin e Presidentit të Republikës për punonjësin e “zyrës së shtypit të Ramës” që paguhet nga OSBE si ambasador. Veprim dhe vendim dinjitoz prej shtetari i Presidentit. Gishti që ju drejtua shqiptarëve nuk mund të përfaqësojë një organizatë ndërkombëtare prestigjioze dhe dinjitoze si OSBE.  

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303