16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Meta vizitë në shtëpinë e Dritëro Agollit

spot_img

Në prag të ndërrimit të viteve, Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka lënë pa kujtuar shkrimtarin e njohur Dritëro Agolli, i ndarë nga jeta në shkurt 2017.

Kreu i Shtetit ishte sot në një vizitë në familjen Agolli, në shenjë respekti dhe vlerësimi për shkrimtarin e madh.

“Me kënaqësi të veçantë ndamë urimet e Vitit të Ri me të shtrenjtën Sadije e familjen Agolli, duke kujtuar me nostalgji Dritëroin tonë të paharruar. Me këtë rast shkëmbyem edhe buqeta: unë një buqetë me lule dhe urime, ajo një buqetë me libra të Dritëroit dhe për Dritëroin.” -shkruan Meta në një postim në facebook, ku ndan edhe foto nga vizita në familjen Agolli./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat