fbpx

Meteorologët japin lajmin “e keq”/Ja kur fillojnë shirat

Screenshot_25-2.jpg

Në Shqipëri nesër pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Nëpër lugina në mëngjes mund të ketë mjegull. Gjatë ditës kryesisht me diell, por në disa rajone pritet të jenë të mbuluara nga vranësirat.Në Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi nesër pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Priten rritje të temperaturave.Ditëve të ardhshme na pret mot i ngjashëm, me rreze diellore, por edhe me vranësira të herëpashershme. Mëngjeset në disa rajone mund të jenë me mjegull për shkak të inversionit të temperaturave. Ditët e ngrohta do të ngjajnë si në pranverë.Nga e hëna pritet të fillojnë reshjet e shiut.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303