fbpx

Meteorologu grek paralajmëron Shqipërinë: Reshje shiu dhe furtunë të premten dhe të shtunën

Të premten dhe të shtunën, vendi do të përballet me reshje të shumta dhiu.

Këtë ka paralajmëruar meteorologu grek Klearhos Marousakis. Kjo furtunë do të ndodhë të premten dhe të shtunën në një pjesë të mirë të territorit të Shqipërisë, kryesisht në jug dhe veri-perëndim.

Sipas meteorologut rreshjet masive do të vërehen fillimisht në territorin tonë dhe më pas do kalojnë në Greqi.