fbpx

“Mezor po rrimë në këmbë”. Të moshuarit shkojnë për të bërë vaksinën, gruaja habit me fjalët: Do e bëjmë te varri

maske.jpg

Ka nisur dita e dytë e vaksinimit në Lezhë, ku të moshuarit duhet të marrin dozën e parë. Mirëpo, ata e kanë të pamundur të presin në radhë pasi edhe janë të rrezikuar nga grumbullimi.

“Unë kanë njoftuar për të bërë vaksinën, ka rreth një orë që po pres në radhë. Jemi dhe të rrezikuar dhe s’kemi fuqi, na nxorën jashtë duke prit në këmbë”, ka thënë një i moshuar.

Gjithashtu ato shprehen të pakënaqur që nuk ka një organizim më të mirë për mbylljen pa radhë të procesit.

“Do e bëjmë te varri”, ka thënë një tjetër e moshuar.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303