23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Mike Tyson ofron 10.000 mijë dollarë për t’u ndeshur me një gorillë

spot_img

Ish ylli i boksit dhe pronari i një tigri Mike Tyson, bëri kohët e fundit një rrëfim tronditës.

Sipas The Sun, Tyson, 52 në një letër ka shkruar se ai është përpjekur të paguaj një punonjës së kopshtit zoologjik 10.000 dollarë për të luftuar me një gorille

 Renowned animal-lover Mike Tyson has kept several exotic tigers as pets

Tyson tha se ky shkëmbim ndodhi në fund të viteve 80, pasi pagoi që një kopsht zoologjik në Nju Jork të hapej vetëm për gruan e tij të atëhershme Robin Givens dhe atë – kështu që ai mund të merrte Givens në një datë romantike

Ky gjest bujar u ndërpre, sipas Tyson, nga një gorilla alfa që ishte ngacmimi i gorillave të tjera.

“Kur arritëm në kafazin e gorillës kishte një gorillë të madhe argjendi, që vetëm ngacmoi të gjitha gorillat e tjera. Ata ishin aq të fuqishëm, por sytë e tyre ishin si një fëmijë i pafajshëm “, tha Tyson për Sun. “I ofrova oficerit $ 10,000 për të hapur kafaz dhe le të copëtoj atë shtrat argjendi të Silverback-it! Ai nuk pranoi. ”

 The incident occurred in the late 80s after he paid for he and his ex-wife to have a private walk around the zoo

Fatmirësisht, asnjë gorillë nuk u goditën gjatë shëtitjes private të Tyson-it në kopshtin zoologjik. Ky rrëfim i ka befasuar shumë nga tifozët e Tyson, pasi boksieri është i njohur për të qenë një person qe i dashuron kafshët.

Tyson kujdeset për dhjetra pëllumba dhe shpesh flet me dashuri për zogjtë e tij të përkëdhelur.

 

 'Iron Mike' offered a zookeeper £9k to let him into an enclosure and punch the huge silverback

 

 Mike Tyson can be seen smoking a huge joint an a marijuana event recently

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat