fbpx

Ministria e Mbrojtjes reagon pas uljes së avionit privat në Vermosh: Nuk është i yni

foto-2.jpg

Një avion privat ka bërë ulje urgjente këtë të hënë në Malësinë e Madhe.

Avioni privat ka bërë ulje të detyruar në livadhet e Vermoshit, në zonën e Kelmendit.

Ndërkohë në lidhje me këtë ka reaguar dhe ministria e Mbrojtjes, ku thekson se “mjeti nuk është i joni”.

Fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar nga avioni, por nuk dihet se ku ndodhen piloti, dhe nëse kishte pasagjerë. Ndërkaq nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkaqet e kësaj ulje.

Ulja e këtij avioni është si një skenë që na rikthen në vëmendje rastet e avionëve të rënë në Durrës dhe Lushnje, ku u zbulua se po përdoreshin për trafik kanabisi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303