fbpx

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije raste me Covid në Kosovë në 24 orë

Screenshot_3-18.png

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 14 pacientë me Covid.Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 3,230 teste të realizuara, 520 persona rezultuan pozitivë.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 126 raste, Gjilan 61 raste, Pejë 43 raste, Gjakovë 35 raste, Ferizaj 34 raste, Mitrovicë 30 raste, Prizren 26 raste, Podujevë 24 raste, Lipjan 17 raste, Skenderaj 17 raste, Fushë-Kosovë 16 raste, Shtime 9 raste, Viti 8 raste, Deçan 7 raste, Istog 7 raste, Kaçanik 7 raste, Obiliq 7 raste, Rahovec 7 raste, Malishevë 6 raste, Drenas 5 raste, Kamenicë 5 raste, Klinë 5 raste, Suharekë 5 raste, Vushtrri 5 raste, Graçanicë 2 raste, Hani i Elezit 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kllokot, Novobërdë dhe Shtërpcë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303