fbpx

“Ministria po fsheh rastet, sot kanë rezultuar pozitiv…”. Berisha publikon denoncimin e rëndë

berisha1-674x450.jpg

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook një denonicim të bërë  nga një qytetar.

“Akuza të reja për krye-epidemiologun Edvin Xhahil Surreli: 1) kufizim maksimal i testimit që të mos zbulohen të infektuarit me COVID-19, por dhe fshehje kriminale; 2) fshehje e rasteve që dalin pozitivë. E gjitha kjo sepse kryexhahili epidemiolog duhet të thotë se ja se si e kufizova epideminë e COVID-19! Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha, duke publikuar mesazhin e mëposhtëm

Advertisement

Denoncimi

Përshëndetje Doktor!

Sot kanë rezultuar pozitiv me COVID- 19, 2 raste në qytetin e Beratit dhe Ministria e Shëndetësissë fsheh me urdhër rastet.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303