fbpx

Ministrja jep lajmin e mirë, ja sa infermierë fituan sot betejën me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka dhënë pak më parë lajmin e mirë se kanë fituar betejën me COVID-19, edhe 3 infermierë të tjerë.

Në total deri tani janë shëruar 18 personel shëndetësor. Deri tani janë 99 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me COVID-19.