28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Miratohet Johnson&Johnson dhe AstraZeneca për personat mbi 50 vjeç

spot_img

Qeveria irlandeze ka miratuar përdorimin e dy vaksinave Johnson & Johnson dhe AstraZeneca për personat mbi 50 vjeç, sipas një njoftimi të kryeministrit Micheal Martin .

Vaksina Johnson & Johnson ishte pezulluar nga autoritetet shëndetësore për shkak të raporteve të disa pacientëve se shkaktonte mpiksje gjaku. Ndërsa, vendi miratoi përdorimin e AstraZeneca për personat mbi 60 vjeç.Irlanda  synon të vaksinojë të 80% të popullsisë së rritur deri në fund të qershorit

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat