fbpx

“Mishi ka shijen e benzinës, vera si mollët e kalbura”, ja si ndikoi koronavirusi në jetën e një 37-vjeçareje

Annotation-2020-09-01-182653.jpg

Kate McHenry ka qenë e infektuar me Covid-19 dhe tashmë është shëruar, mirëpo ajo ka humbur ndjenjën e nuhatjes dhe shijimit të ushqimeve. Madje, Kate është shprehur se uji i thjeshtë nga çezma ka erë të keqe.

“Shampoja ime Aussie dikur ishte e preferuara ime, por tani është era më e neveritshme në botë,” thotë ajo.

Pasi u sëmur lehtë në mars me dyshim për koronavirus, 37-vjeçarja nga Widnes në Cheshire, nuk ishte në gjendje të nuhaste asgjë për katër javë para se sensi t’i kthehej ngadalë. Por Kate ende nuk ka filluar të shijojë ushqimet ashtu siç duhet.

“Unë i dua ushqimet e këndshme, po shkoj në restorante, kam pirë me miqtë por tani gjithçka  ka ikur. Mishi ka shijen e benzinës dhe vera, si mollë të kalbura.

“Jam mërzitur mbrëmjeve kur gatuaj. Craig (i dashuri) pyet” çfarë dëshiron të hash? ” dhe ndihem vërtet keq sepse nuk ka asgjë që dua – e di se gjithçka do të më shijojë për tmerr. Implikimet që COVID pati në jetën time janë të mëdha dhe unë kam aq frikë se do të ngelem kështu përgjithmonë “.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303