fbpx

“Misioni ynë është edhe më fisnik”, mjekja bën apelin për shqiptarët: Në këtë kohë, ju lutem…

mjeke.jpg

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka postuar sot një video në rrjetin social Facebook. Ajo ka shpërndarë mesazhin e mjekes Alketa Tandili, e cila apelon për ruajtjen e masave nga qytetarët.

Më tej, mjekja thekson se duhet të mbajmë “maskën për të ruajtur veten, fëmijët, familjarët, të dashurit tuaj”.

Postimi:

“Në këtë kohë pandemie, misioni ynë është edhe më fisnik dhe të gjithë jemi mjekë. Ju lutem, mbani maskën për të ruajtur veten, fëmijët, familjarët, të dashurit tuaj“, është ky mesazhi i Dr. Alketa Tandili.

Ndërkohë Manastirliu kërkon nga të gjithë që të respektojnë masat dhe të japin kontributin e tyre për të frenuar përhahpjen e COVID-19. “#RespektoRregullat↔️ Jep kontributin tënd për të frenuar përhapjen e koronavirusit #COVID19”

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/314057553272940/?t=0&v=314057553272940

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303