fbpx

Miss ukraina, doli në luftë me kallashnikov, reagon Rama: Deri dje ishte thjesht Miss

pjimage-1.jpg

Sot është dita e gjashtë që Rusia ka pushtuar Ukrainën.

Për të mbrojtur vendin e tyre në mënyrë vullnetare plot 30 mijë vajza dhe gra. Mes tyre, janë edhe personazhe të famshëm, siç është Miss Ukraian, Anastasiia Lenna, e cila ka ndarë në Instagram një foto, ku shfaqet e veshur me rroba ushtarake dhe armë në duar.

Pak më parë, kryeministri Edi Rama në profilin e tij në “Facebook”, ka publikuar foton dhe ka shkruar: “Deri dje ishte thjesht Miss Ukraina”.

Mesa duket guximi i vajzës së famshme i ka bërë përshtypje dhe kryeministrit tonë, i cili herë pas here ka reaguar në mbështetje të Ukrainës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303