fbpx

Mjalinda Bregu jep lajmin e rëndësishëm: Ja ku duhet të ndërhyjmë me urgjencë

majlinda.jpg

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se do të nxirren për herë të parë të dhënat për nivelin e papunësisë në rang Ballkani Perëndimor në një Observator.

Postimi i Bregut

Për herë të parë të dhënat për nivelin e papunësisë në rang Ballkani Perëndimor në një Observator! https://t.co/VmJsSqToin . 177 mijë të papunë të rinj në rajon janë regjistruar nga Marsi- Nëntor. Të dhënat na ndihmojnë të kuptojmë se ku duhet ndërhyrë me urgjencë, kujt i duhet dhënë ca më shumë dorë, dhe çfarë profesionesh duhen zëvendësuar, cilët sektorë duhen mbështetur më shpejt e si po përballen me pasojat e pandemisë ekonomitë tona.

Advertisement

Ky është një rast ku shifrat duken si serial Netflix-i, ndaj ju ftoj ta lexoni artikullin link in bio  dhe pse jo të na nisni ide dhe sugjerime.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303