33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Mjekët: Ashpërsimi i kodit penal, nuk zbut dhunën ndaj bluzave të bardha

spot_img

Shumë mjekë pranë QSUT janë shprehur se ashpërsimi i kodit penal nga qeveria nuk do mund të ndalë dhunën që ushtrohet ndaj bluzave të bardha.

2 mjekët, Ibrahim Bruka dhe Genti Stroni pranë QSUT, theksojnë se spitalet kanë probleme të shumta, ku një ndër to që duhet të rishikojë qeveria është pikërisht mbrojtja e bluzave të bardha.

Sipas Brukës, problemet janë të shumta dhe se qeveria është kujtuar tepër vonë për të punuar në rregullimin e tyre.

Ndërkohë, Gent Stroni ka qenë një ndër mjekët e dhunuar në QSUT./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat