fbpx

“Mjekët do pushohen nga puna nëse nuk…”. Merret vendimi i prerë, afati deri më 31 Mars

1598289746_1592728747Infektivimjekettamponetanalizakoronavirusiterrenikontrollettestet21.jpg

Greqia ka marrë vendimin e prerë për mjekët e pavaksinuar. Të gjithë ata do të pushohen nga puna nëse nuk do vaksinohen deri më 31 Mars.

Lajmin e ka bërë me dije ministri i Shëndetësisë ne Greqi, Thanos Plevris, raporton Protothema.

 “Qëndrimi i ministrit të Shëndetësisë dhe sugjerimi i tij që ata mjekë që nuk janë të vaksinuar, nga data 31 mars e në vazhdim jo vetëm që do të pezullohen nga puna, por nuk do të mund të ofrojnë shërbimet e tyre në asnjë shërbim të sistemit shëndetësor grek” , shpjegoi Thanos Plevris, duke folur për SKAI-n.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303