fbpx

Mjekja nxjerr testin seriologjik të një 9-vjeçareje dhe ngre alarmin: Bëni kujdes, fëmijët janë të rrezikuar

lida-shosha.png

Mjekja Lida Shosha ka bërë një thirrje së fundmi lidhur me situatën nga pandemia në rrjete sociale. Ajo bën apelin e fortë ku thekson se edhe fëmijët duhet të kenë kujdes nga koronavirusi, pasi u rrezikohet jeta.

Ajo ka publikuar rezultatin e testit seriologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka patur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë është riifektuar me koronavirus.

Postimi i plotë:

-Femijet po infektohen ne masë.

#Kujdes!!!

Femijet infektohen, dhe transmetojne covidin. Mbroni jeten e femijeve tuaj.

-Ndonese mund te kene antikorpe te bollshme, pasi mund ta kene kaluar pa u ndjere mund te ri-infektohen perseri.

Merni ne konsiderate Covidin vec gripit stinor.

-Bejini tampon femijeve.

-Ne te njejten dite,

#serologjia 178.4 {numer shume i larte antikorpesh, qe normalisht duhet te mbronin nga nje ri- infektim) të fëmijës.

#tamponi +++ , ne te njejten dite, konfirmon kliniken e

#riinfektimit nga Covid, me temperature te larte, kolle, lodhje te femijes dhe alterim te ndjeshem te PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303