fbpx

Mjeku në gjendje kritike për jetën nga koronavirusi, dalin detajet, prej disa ditësh ndodhet në…

35b4da09f2f175f153c15cda78152a92_L.jpg

Mjeku anestezist, Mihal Kreci ndodhet në gjendje kritike për jetën si pasojë e koronavirusit. Të gjithë kolegët e tij po bëjnë të pamundurën për ta shpëtuar.

“Prej disa ditesh prof.Mihal Kerci eshte nen asistence respiratore maksimale ne gjendje kritike per jeten. Jemi te gjithe ne mbeshtetje te ekipit mjekesor qe po i sherben me profesionalizem dhe perkushtim maksimal.

Lutemi te gjithe per shendetin e te palodhurit,organizatorit dhe drejtuesit te jashtezakonshem, kryetarit te shoqates sone!

Me shpresen per ta kaluar situaten e veshtire,i urojme prof.Mishes rikuperim dhe sherim te shpejte”, shkruhet në njoftimin e Shoqatës së Anestezistëve të Shqipërisë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303