21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Modeles shqiptare i vijnë periodat në palestër, pa asnjë kompleks publikon pamjet: Vajza ne jemi të bekuara

spot_img

Kleoniki Delijorgji gjithnjë është shumë  e komentuar në showbizz. Së fundmi asaj i ka ndodhur një e papritur në palestër, ku i kanë ardhur periodat. Pa asnjë kompleks e tregon këtë publikisht, duke i dhënë edhe një mesazh të gjithë vajzave.

“Arsyeja pse menstruacioni është parë si diçka e pisët vjen nga patriarkalizmi. Kur bota ishte matriarkale menstruacioni adhurohej dhe ishte një simbol fuqie. Kjo është propaganda, që femra të ndihet në siklet për fuqinë e vetë. Më besoni që sa më shumë do lidheni me menstruacionin tuaj, aq më të fuqishme do ndiheni në trupin tuaj. Jemi të bekuara”, shkruan Niki.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat