fbpx

“Mos dilni nga banesat”. Policia del me njoftimin urgjent, jep urdhrin e prerë

cia.png

Policia e Shtetit me anë të një njoftimi, ka lëshuar thirrjen e fortë që personat e infektuar të mos dalin nga banesat, duke iu bërë me dije sanksionet ligjore të parashikuara në Aktin Normativ, në rast të shkeljes së vetëkarantinimit të detyrueshëm.

 “Policia e Shtetit disponon të gjitha listat e përditësuara me emrat e të infektuarve me COVID-19, të cilat iu vihen në dispozicion të gjitha Drejtorive Vendore të Policisë. Shërbimet e Policisë, në bazë të listave përkatëse, kanë telefonuar dhe kanë kontaktuar me secilin prej këtyre personave dhe u kanë kërkuar në mënyrë të prerë të mos dalin nga banesa, duke iu bërë me dije sanksionet ligjore të parashikuara në Aktin Normativ, në rast të shkeljes së vetëkarantinimit të detyrueshëm”, njofton policia.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303