fbpx

‘Mos harro t’më kthesh pjatën”. S’mbahen të qeshurat në emisionin e Rudinës, Rita Lati: Bo bo ç’më bëre

rita.png

Ditën e djeshme në emisionin “Rudina” kanë qenë të ftuara aktorja e njohur e humorit Rita Lati së bashku me motrën e saj Nora.

Në shenjë respekti, motra e Ritës i kishte përgatitur një ëmbëlsirë Rudinës e cila e tregoi në studio.

“Mos harro te me kthesh pjaten!”- i tha Rita me humor, duke krijuar të qeshura në studio.

Rita dhe Nora janë rritur në Orikum të Vlorës, e si labe aktorja nuk la pa i kënduar një këngë prezantueses së emisionit, Rudina Magjistari.

Rita Lati: Tani Rudina, s’ka edhe publik moj motër, se si më duket, sikur nuk jam mirë. Do xixëllojë thashë, do xixëlloj që të kënaq Rudinën.

Rudina: Ti shkëlqen sot.

Rita Lati: Edhe, dy labe ke këtu, si të ta shpreh meqë kam edhe Norën këtu, të ta shpreh si ne andej nga Labëria, si i duam ato të mirat mbi të mira. Ti për ne je e mira mbi të mira, jo për Ritën dhe për Norën, por për të gjithë, të gjithë ne që të duam kaq shumë. Unë do e shprehja kështu si labe:

Moj Rudina me lezete, bobo ç’më bërë për vete, Moj Rudina me lezete, bobo ç’më bërë për vete.

Rudina: Po të kishim edhe publikun do ia kishim marrë valles.

Rita Lati: Po thashë, do ia këndoj dy llafe.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303