fbpx

Mos i kombinoni kurrë këto ushqime

Shumë ushqime të kombinuara së bashku mund të jenë të dëmshme për organizmin dhe shëndetin tonë.

Karota dhe portokalli nuk duhen kombinuar kurrë së bashku, sepse sipas mjekëve mund të keni probleme të shumta me veshkat në të ardhmen.

Nëse dëshironi të bëni smoothie, kurrë mos kombinoni qumështin me ananasin. Thuhet se ky kombinim mund të sjellë dhimbje të shumta të barkut, diarre deri në helmim.

Së fundmi, qumësht dhe portokall. Ky kombinim do ju sjellë probleme me tretjen e ushqimit./real-news.tv