fbpx

“Mos ma shty babën”/ Përplasje mes policisë dhe të moshuarve: Shkoni te shpija, nuk ka…

ca.jpg

Një situatë aspak e zakontë u regjistrua në Prishtinë pranë qendrës së vaksinimit ‘1 tetori’.

Vaksinimi ka nxitur konflikte mes policisë dhe të moshuarve dhe familjarëve të tyre.

Në një moment, një efektiv policie thotë “nuk ka numra, shkoni te shpija” e cila shkakton zemërimin e masës.

Më pas, zyrtari policor kërkon ta mbyllë derën derisa duket se e shtynë njërin të moshuar e që provokon reagimin e familjares së tij: “Mos ma shtyjë babën, mos ma shtyjë babën,” – dëgjohet derisa bërtet ajo, e më pas i përmend edhe moshën “79 vjeçare”.

https://video.gjirafa.com/video-1620982090-mp4

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303