fbpx

Moti bën kthesën e papritur, ja sa do shënojë termometri

moti.jpg

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 19ºC në 34°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 35°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303