29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Moti, e premte 15 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga forcimi gradual i fushës barike me presion të lartë atmosferik i i cili do të stabilizojë kushtet atmosferike në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira dhe prani të mjegullës në zonat malore. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 10 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 5 dhe lartësis e valës 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 0/15°C
Zonat e ulëta 4/18°C
Zonat bregdetare 4/17°C

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat