fbpx

Moti gjatë ditës së sotme, sa do zbresin temperaturat?

moti.jpg

Gjatë ditës së sotme, moti do të mbizotërohet nga kthjellime në gjysmën Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në gjysmën lindore të Shqipërisë. Këto kushte atmosferike mbeten gjatë gjithë ditës së shtunë ku gjatë pasdites më të theksuara vranësirat do jenë në skajin verior dhe juglindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur ekstremumet ditore nga -4°C deri në 14°C.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303