Moti i acartë, një 50-vjeçar në gjendje të rëndë

kukes.png

Një 50-vjeçar është në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të motit të acartë.  Bilbil Rexhamataj nga fshati Tërshenë i Kukësit qëndron prej dy ditësh i sëmurë në shtëpi. Ndërsa helikopteri i Forcave të Armatosura ka mbërritur në fshat, por ka vështirësi për t’u ulur për shkak të borës.

Nga ana tjetër mjekët kanë rrteh tre orë që janë nisur nga spitali i Kukësit dhe ende nuk kanë mbërritur pranë të sëmurit. Ndërsa shkak për këto vonesa janë bërë rrugët e izoluara nga reshjet e shumta të borës./real-news.tv/

scroll to top