21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Moti i ftohtë ‘pushton’ vendin, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

spot_img

Kthjellime dhe vranësira të lehta kanë dominuar në bregdet dhe zonat e ulëta, por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat Veriore. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të mbeten me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit janë ulur sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 16 °C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat