16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Moti i keq, paralajmërimi i ARRSH

spot_img

Parashikohet që shumë qytete të Shqipërisë do mbulohen nga dëbora dhe ngrica, që mund të sjellë shumë problematika në qarkullimin e automjeteve. ARRSH ka njoftuar që të gjithë qytetarët shqiptarë, të kenë kujdes me sinjalistikën dhe të pajisen me zinxhirë për gomat e makinave.

Autoriteti Rrugor Shqiptar gjithashtu ka theksuar se të gjithë kompanitë e mirëmbajtjes do jenë të gatshme për tu ofruar ndihmë qytetarëve. Ndërkohë, priten reshje dëbore dhe ngricë në shumë qytete.

Nga moti i keq, edhe portet në detin Jon dhe Adriatik kanë shtyrë udhëtimet./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat