fbpx

Moti për ditën e dielë, 2 gusht 2020

Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Moti ditën e sotme përgjatë gjithë vijës bregdetare parashikohet i kthjellët. Në mesditë e pasdite në veri dhe përgjatë maleve do të ketë zhvillim vranësirash.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim, e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë.