30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e martë, 25 dhjetor

spot_img

Orët e paradites dominohen nga vranësira të dendura kryesisht në rajonin Verior – Veriperëndimor duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore.

Mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke zhvendosur reshjet në ekstremin Juglindor.

Për pasojë i gjithë vendi mbetet me vranësira dhe kthjellime të shpeshta .

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në të dy vlerat ekstremale duke luhatur vlerat ditore nga -4 në 14°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim deri në 3 ballë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat