30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e premte, 22 shkurt 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit  në fundjavë do të përfshihet nga një valë e të ftohtit Arktik, i cili do të  influencojë  në vendin tonë dhe Kosovë rreshje bore dhe rënie të temperaturave.

Moti sot do të mbetet  vranësira  në mesatare  deri të dendura të cilat në zonat malore dhe Jug të vendit do të pasohen nga rreshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/10°
Zonat e  ulëta          1/15°C
Zonat  bregdetare   7/16°C
Kosova
moti do të jetë i vranët dhe rreshej shiu.
Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -1° në mëngjes deri në  10°C gradë Celcius në mesditë.
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat