28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e sotme, 17 dhjetor 2018

spot_img

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët atmosferik i pozicionur në detin Jon i cili do të vazhojë të mbajë mot të paqëndrueshëm  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Fillimi i javës, 17 dhjetor 2018  moti do të  me reshje shiu me intesitet në veripërendim dhe reshje bore në verilindje dhe juglindje deri në lartësitë 600 -700 metra në nivelin e detit.

Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -2/6°C
Zonat e  ulëta           4/10°C
Zonat  bregdetare   7/12°C

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat