fbpx

Moti për ditën e sotme 9 Dhjetor 2019

Moti do të jetë fillimisht me kthjellime dhe mjegull në verilindje, pasdite vranësirat do të shtohen duke rikthyer rreshjet e shiut në zonën e Ultësirës perëndimore.

Era do të jetë me drejtim kryesor nga kuadrati i Jugut (S) me shpejtësi të lartë 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.
Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 2/12°C

Zonat e ulëta 4/18°C

Zonat bregdetare 8/18°C