fbpx

Moti për ditën e sotme, e diel, 16 shkurt 2020

m16shkurt.jpg

Orët e para të ditës do të dominohen nga vranësira dhe alternime kthjellimesh në të gjithë territorin. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe nata mbetet në kushtet e kthjellimeve me vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por mbeten konstante në po në mesditë duke bërë që vlerat ekstremale të variojnë nga -5 në 15°C. Era frynë e lehtë dhe herë pas here mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzimi 3 ballë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303