fbpx

Moti për sot, e enjte 28 maj 2020

Gjatë kësaj të enjte, moti do të vijojë të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira të pasuara nga reshje lokale shiu në lindje dhe zonat përreth saj.

Era do të jetë me drejtim veriperëndim me shpejtësi maksimale deri në 8-12 m/sek në bregdet.

Temperaturat do të mbeten kostante.