fbpx

Moti për sot, e hënë 22 shkurt 2021

moti-1.jpg

Dita e parë e kësaj jave nis me mot të kthjellët në të gjithë vendin. Ndërsa pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga dielli, pasditja do të sjellë kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulëta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303