fbpx

Moti për sot, e hënë 6 prill 2020

Moti gjatë ditës së sotme do të karakterizohet nga kthjellime në zonën veriperëndimore dhe vranësira mesatare në Jug dhe Juglindje ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjve të izoluara. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-12m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  5/12°C

Zonat e ulëta  6/21°C

Zonat bregdetare 9/19°C