fbpx

Moti për sot, e mërkurë, 1 prill 2020

Moti gjatë ditës së sotme do të karakterizohet nga vranësira të pasuara nga rreshje shiu dhe rreshje bore në zonat malore dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie tv konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -2/4°C

Zonat e ulëta  2/11°C

Zonat bregdetare 4/12°C