15.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Moti për sot, e shtunë, 15 dhjetor 2018

spot_img

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë me kushte të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe shirat do të jenë dominante, më të dëndura në zonat Perëndimore, ku vranësirat më të dendura si reshje dëbore do të ketë në zona malore.

Në pjesën e dytë të ditës do të kemi një përmirësim gradual të kushteve të motit, ku kthjellimet do të rikthehen në të gjithë territorin shqiptar përjashtuar zonat malore, ku do të ketë reshje të izoluara dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish në orët e para të ditës deri në mesditë, duke bërë që vlerat ekstreme të variojnë nga -2 në 17 gradë Celsius.

Era do të fryjë me shpejtësi 40 km/h në drejtimin veriperëndimor duke shkaktuar në det dallgëzim 3 ballë.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat