fbpx

Moti për sot, e shtunë 4 prill 2020

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me vranësira mesatare të pasuara nga rreshje në Verilindje dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  2/12°C

Zonat e ulëta  7/20°C

Zonat bregdetare 8/20°C